OPP (Oriente Poli Propilen), plastik hammadde olan polipropilen (PP)’nin üretimi sürecinde tek yönde gerdirilmesi sonucunda işleysel özelliklerinin değişmesiyle ortaya çıkan malzemedir.OPP ambalaj, polipropilenin film halinde üretimi yapılırken gerdirme işlemi tek yönlü yapılarak ve bu suretle mekanik özellikleri değiştirilerek elde edilen bir üründür.OPP Plastik Hammadde, Polipropilenin film halde üretimi esnasında, tek yönde gerdirilmesiyle mekanik özelliklerinin değiştirilmesi amaçlanan bir üründür. CPP ve BOPP çeşitleri de vardır. Hiç gerdirilmeden üretilenine CPP “Cast PP”, Çift yönde gerdirilmiş haline Bioriente PoliPropilen denilir.


pp jelatin 

Oriyente PP (polipropilen) film. Dayanıklı ve berrak filmdir, ama ısıyla yapıştırılamaz. Isıyla yapıştırılma için genellikle diğer filmlerle (örneğin LDPE) birlikte kullanılır. PVDC (poliviniliden klorid) ile ya da metalize film ile kaplanarak engelleyici özellikleri iyileştirilebilir.


CPP TORBA 

CPP filmler ise mükemmel mekanik dayanıma ve optik özelliklere, yüksek delinme ve yırtılma direncine sahiptir. Polietilen filmlere kıyasla daha parlak, transparan ve yüksek mukavemetli filmlerdir.Tekstil sektöründe, ürün paketlemelerinde, otellerde kullan at ürünlerin paketlemesinde ve gıda paketlemelerinde kullanılabilecek OPP bantlı poşetler, her kalınlıkda, lamineli ve laminesiz olarak OPP, PET, PL bantlı, baskılı-baskısız olarak üretilebilmektedir.OPP ambalaj piyasada OPP jelatin, OPP poşet, Baskılı opp, OPP torba gibi isimlerle de anılır. Bunlara ek olarak, ürün paketlemek için askılı (meksikalı) sedefli  opp torbası da üretilmektedir.Özkök ambalaj tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek adına 3 cm‘den 45 cm‘e kadar istediğiniz boyutlarda baskılı veya baskısız OPP poşet üretimi yapabilmektedir. Fiyat bilgisi almak için iletişime geçebilirsiniz.OPP Ambalajın Özellikleri

Naylon poşetlere oranla daha parlak ve daha şeffaf niteliklere sahiptir.

Kullanım sırasında daha esnektir.

Yüksek optik ve mekanik özelliklere sahiptirler.

Kimyasal maddelere karşı da koruyucu özelliği bulunmaktadır.

Sağlık açısından en zararsız plastik malzeme özelliğini taşırlar.

Toz tutmama özelliğine sahiptir, hijyeniktir.

CPP Ambalajın Özellikleri

Mükemmel ısıl yapışma özelliği

Yüksek parlaklık

Yüksek mekanik mukavemet

Yüksek ergime sıcaklığı

Yüksek delinme ve darbe dayanımı

PE filmlere kıyasla yüksek su buharı bariyer özelliği